samochód BMW do sprzedaży

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Aby znaleźć chętnego na zakup używanego samochodu, konieczne jest dokładne przygotowanie auta do sprzedaży. O auto należy zadbać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Bardzo ważne jest także sformułowanie odpowiedniego ogłoszenia i zamieszczenie dobrych zdjęć.

Jak sprzedać auto z zyskiem?

Aby sprzedać auto z zyskiem konieczne jest jego dokładne przygotowanie. Przede wszystkim, samochód musi być czysty. Należy dokładnie umyć nadwozie. W razie, gdyby lakier był porysowany, warto dokładnie go wypolerować w warsztacie lakierniczym. Ważne jest również odrdzewianie. Reflektory nie powinny być matowe – łatwo można je odnowić pastą do lakieru. Nie wolno zapominać o takich elementach jak opony, felgi, plastiki, uszczelki, szyby od wewnątrz i od zewnątrz oraz karoseria. Każdy element musi być zadbany.

Przechodząc do wnętrza auta, pamiętać należy o opróżnieniu wszelkich zakamarków i schowków, a przede wszystkim bagażnika. W aucie nie można przechowywać rzeczy, które mogą sugerować, że często się ono psuje. Tapicerkę i dywaniki warto wyprać. Nie można zapominać, że kierownica, pedały i dźwignia zmiany biegów zdradzić może wiele o przebiegu samochodu, dlatego również te elementy powinny być zadbane. Należy pamiętać również o zapachu. Nie powinien on być zbyt nachalny, ale dobrze, jeśli samochód będzie pachniał czystością.

Jeśli chodzi o ogłoszenie – najważniejsze są zdjęcia. To one przykuwają uwagę zainteresowanych, a chętni na zakup oglądają je szczególnie uważnie. Ważny jest każdy szczegół. Zdjęcia koniecznie należy wykonywać w przyjemnej scenerii i zadbać, aby nie było widać żadnych świecących się kontrolek. Samochód trzeba zaprezentować od jak najlepszej strony, jednak należy pamiętać, że kłamstwo ma krótkie nogi. Oszustwo niesie za sobą konsekwencje karne. Jednak porządnie wyczyszczone i zadbane auto to podstawa, jeśli ma ono znaleźć nowego właściciela.

 

Kiedy najlepiej sprzedać samochód?

Samochód najlepiej sprzedać po 5-7 latach użytkowania niezależnie od tego czy było ono zakupione jako nowe, czy używane wcześniej przykładowo przez 3 lata. Koszty awarii rosną po około 3 latach od zakończenia gwarancji, czyli po około 10 latach od zakupu samochodu w salonie. Na to jaką sumę możemy dostać za używany samochód ma wpływ wiele czynników. Między innymi jest to cena zakupu, opinia o marce, wyposażenie dodatkowe, silnik, przebieg, liczba właścicieli. Dużo zależy od typu samochodu, jaki mamy w posiadaniu. Samochód najbardziej traci na wartości w pierwszym roku po zakupie, później utrata jest stosunkowo niewielka. Warto przed wystawieniem samochodu do sprzedaży wybrać się wczesniej do serwisu samochodowego, w którym dokładnie zdiagnozujemy stan techniczny auta.

 

Jak sprzedać auto u handlarza?

Sprzedaż auta w skupie samochodów lub u handlarza może być bardzo korzystnym rozwiązaniem. Cena jaką otrzymuje się od handlarza jest zazwyczaj niższa, niż podczas sprzedaży auta osobie prywatnej, jednak przewagą w tym przypadku jest czas. Prywatnie kupca można szukać miesiącami, a nawet dłużej. U handlarza transakcja przebiega błyskawicznie i nie wymaga wiele zaangażowania w sprzedaż. Jeśli chcemy sprzedać samochód do skupu, należy pamiętać aby wybierać tylko duże firmy, które udostępniają o sobie jak najwięcej informacji i działają w zasięgu ogólnopolskim. To zagwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i wyższą cenę, ponieważ budżet takich firm nie jest tak ograniczony, jak w przypadku mniejszych organizacji.

 

Ewelina Hiller