oczyszczacz powietrza marki sharp

Premiera nowego oczyszczacza powietrza Sharp

Smog stanowi coraz poważniejsze zagrożenie w wielu rejonach naszego kraju. Aby zapobiec wszelkim szkodom, które znajdujące się w nim niezwykle destrukcyjne substancje, są w stanie wyrządzić w naszym organizmie, warto wyposażyć się w profesjonalny oczyszczacz powietrza.

Czym są oczyszczacze powietrza?

 

Oczyszczacze to urządzenia filtrujące powietrze. Usuwają one z niego zanieczyszczenia, nieprzyjemne zapachy, roztocza, a także różnego rodzaju uczulające pyłki, co czyni je doskonałym remedium na dokuczliwą alergię. Co więcej, niektóre modele są wyposażone także w funkcję nawilżania.

Skuteczny oczyszczacz powietrza powinien mieć przede wszystkim dobry filtr, który wyeliminuje z naszego mieszkania wszelkie zanieczyszczenia, a także wydajny wentylator, zapewniający stały przepływ powietrza.

Warto zaznaczyć, że urządzenie, aby prawidłowo spełniało swoje funkcje, powinno być regularnie czyszczone. Należy pamiętać o jego częstym odkurzaniu, a także wymianie filtrów. W przeciwnym razie użytkowanie oczyszczacza przyniesie przeciwny efekt do zamierzonego.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

 

Wybierając odpowiedni oczyszczacz do swojego mieszkania, warto zwrócić uwagę na najnowszy produkt uznanej na rynku marki, która sama w sobie jest gwarancją wysokiej jakości. A mianowicie − Sharp KC-D40EUW.

Produkt ten bezsprzecznie wyróżnia się spośród oczyszczaczy oferowanych przez konkurencję oryginalnym designem (występuje w wersji slim), a także wyjątkowo cichym trybem pracy, dzięki czemu nasze codzienne czynności nie zostaną zakłócone. Obsługę urządzenia ułatwi również timer, dzięki któremu możliwa jest pełna kontrola czasu pracy oczyszczacza.

Co więcej, najnowszy model marki Sharp został wyposażony w funkcję nawilżania, a także opatentowaną technologię jonową. Jonizacja powietrza łączy się z eliminacją wirusów oraz pleśni, dzięki czemu staje się ono rześkie i przyjemne.

Twórcy Sharp KC-D40EUW dodali do produktu nowe funkcjonalności, dzięki którym bezsprzecznie zrewolucjonizuje on rynek oczyszczaczy powietrza. Są nimi:

  • Advanced auto (zaawansowany tryb auto) – funkcja sprawia, że ten konkretny oczyszczacz idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Urządzenie będzie bowiem pracowało w nich intensywniej, a gdy wilgotność powietrza osiągnie poziom 70%, zahamuje rozwój grzybów, wypuszczając przeciwdziałające im jony.
  • Auto louver (automatyczna praca żaluzji) – dzięki tej funkcji zapewniona jest wydajna cyrkulacja powietrza. Gdy urządzenie znajduje się w trybie pracy, żaluzja jest otwierana automatycznie. Natomiast po zakończonej pracy zamyka się, co za tym idzie – wtedy kurz i inne cząsteczki nie są wchłaniane.

Ze względu na obecność filtra HEPA, a także odpowiedniemu zabezpieczeniu filtra nawilżacza przed rozwojem mikroorganizmów, oczyszczacz ten jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików.