poroża jelenia - dekoracje wnętrz

Poroża myśliwskie – dekoracje wnętrz

Szukasz stylowej, a jednocześnie oryginalnej ozdoby wnętrza? A czy rozważałeś dekoracje wykonane z poroży dzikiej zwierzyny? Sprawdź najnowsze trendy w tej dziedzinie.

Poroża jelenia, kozła, łosia

Poroża to jeden z najpopularniejszych typów dekoracji myśliwskich wykorzystywanych w nowoczesnych wnętrzach. W wielu domach myśliwskich możemy spotkać liczne trofea w postaci poroży myśliwskich zawieszonych w najbardziej widocznych miejscach w salonie. I choć klasycznie poroża kojarzą się nam właśnie z wiszącymi na ścianie rogami, to jednak współczesne dekoracje wcale nie muszą być tak oczywiste. Poroża jelenia coraz częściej wykorzystywane są jako główny akcent dekoracyjny przedmiotów użytkowych. Poroża wykorzystywane są do tworzenia takich dekoracji, jak:

  • żyrandole
  • ścienne wieszaki na ubrania
  • świeczniki
  • stoły i fotele (poroża stanowią tutaj najczęściej elementy konstrukcyjne)

Jeżeli więc jesteś fanem dzikiej zwierzyny lub może szukasz oryginalnego prezentu dla zapalonego myśliwego, z pewnością warto rozejrzeć się za tego typu dekoracjami domowymi.

Alternatywne dekoracje

Chciałbyś wzbogacić swoje wnętrza dekoracjami z motywami zwierzęcymi, ale prawdziwe trofea myśliwskie nie pasują do końca do estetyki Twoich wnętrz? Nic straconego. W ostatnich latach motywy zwierzęce stały się bardzo modne, niekoniecznie jednak muszą to być prawdziwe rogi zwierzyny leśnej, futra  czy całe trofea.

Rozejrzyj się w ofercie dekoracji wykonanych z drewna, kartonu czy tworzywa sztucznego. W nowoczesnych wnętrzach skandynawskich bardzo dobrze sprawdzają się drewniane ozdoby, które nawiązują bezpośrednio do zwierzyny łownej. Prawdziwe futra zwierząt wykorzystywane jako narzuty czy dywany można także z łatwością zaminieć na ich odpowiedniki wykonane z tworzysz sztucznych, a przypominających strukturą i barwą futra zwierząt.

Dekoracje dla fanów myślistwa i nie tylko

Motywy zwierzęce mogą stanowić bardzo oryginalną inspirację wnętrz zarówno dla myśliwych, jak i dla osób, które z łowiectwem nie mają nic wspólnego.