oczyszczacz powietrza sharp kc-g50euw

Oczyszczacze powietrza Sharp – KC-G40EUW czy Sharp KC-G50EUW?

Marka Sharp to zdecydowanie lider w tego typu urządzeniach, który można pochwalić się ok. 20-letnim doświadczeniem w produkcji oczyszczaczy powietrza. Produkty te cechują się trwałością, wielofunkcyjnością oraz doskonałymi parametrami technicznymi. Dodatkowo szczególnie wyróżniane są tutaj opatentowane technologie oraz szeroka gama produktów, dzięki której klient może wybrać urządzenie, które zostało niemalże stworzone dla niego. Warto również wspomnieć, że urządzenia te są całkowicie bezpieczne i są stale wyróżniane przez różnego rodzaju certyfikaty i nagrody.

Sharp KC-G40EUW czy Sharp KC-G50EUW?

Sharp KC-G40EUW oraz Sharp KC-G50EUW to urządzenia 2w1 z funkcją nawilżania ewaporacyjnego. Ewaporacja należy do najbezpieczniejszej metody nawilżania i dzięki temu ma wielu zwolenników, którzy mogą odnaleźć ją w poszczególnych oczyszczaczach Sharp. Oba modele dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (Sharp KC-G40EUH i Sharp KC-G50EUH) oraz białej (Sharp KC-G40EUW i Sharp KC-G50EUW). Jeżeli nie wiesz, który z nich będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, to czytaj dalej a na pewno rozwiążemy Twój problem.

Sharp KC-G40EUW i Sharp KC-G40EUH – cicha i skuteczna praca

Sharp KC-G40EUW to model, który jest niezwykle cichy (od 19 dB) oraz najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2. Jego przepływ powietrza równy jest 240 m3/h, a nawilżanie wynosi 400 ml/h. Godne uwagi jest tutaj również spełnianie norm PZH, czyli wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowania. Pobór prądu podczas uruchomienia funkcji z nawilżaniem to mniej więcej 6.5-24 W w zależności od trybu pracy. Ponadto, model ten został wyposażony w 2,5-litrowy zbiornik, który pozwala na samodzielną pracę urządzenia do czasu, gdy poziom wody znacznie spadnie.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów oczyszczaczy powietrza Sharp jest opatentowana technologia Plasmacluster. Jej zadaniem jest skuteczna jonizacja powietrza, czyli dbanie o równowagę jonową w naszych domach. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zbyt duża ilość jonów dodatnich lub ujemnych źle wpływa na nasze samopoczucie. Co więcej, model KC-G40EUW został wyposażony w tryb Plasmacluster Spot, który skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy, wirusy, oraz bakterie z różnych tkanin.

Filtracja ma tutaj szczególne znaczenia tak jak w każdym oczyszczaczu. Seria KC-G została więc ulepszona w tym zakresie, dzięki czemu filtry jeszcze bardziej efektywnie eliminują zanieczyszczenia. System ten wspierany jest przez szereg czujników: PM2.5 i kurzu, temperatury, wilgotności oraz światła. Dodatkowo jeżeli zmagasz się z uciążliwymi skutkami ubocznymi alergii, to na pewno ulgą okaże się tryb pollen, który błyskawicznie neutralizuje pyłki roślin.

Spora ilość dodatkowych funkcjonalności to również ogromna zaleta tego modelu. Urządzenie posiada 3 poziomy pracy manualnej oraz możliwość pracy automatycznej. Może działać również jako klimatyzer ewaporacyjny po dodaniu kostek lodu do zbiornika.

Sharp KC-G50EUW/KC-G50EUH – wyjątkowe parametry

Oczyszczacz powietrza KC-G50EUW to model zalecany do powierzchni do 38 m2. Jego głośność zaczyna się od 19 dB, a maksymalnie osiąga 52 dB. Cechuje się sporą wydajnością do 306 m3/h oraz zawiera funkcję nawilżania ewaporacyjnego (450 ml/h). Co ważne, oczyszczacz jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca. Doskonale wpasuje się także do każdego wnętrza dzięki swojemu minimalistycznemu designowi.

Model ten zapewnia wyżej opisaną technologię Plasmacluster oraz tryb Plasmacluster Spot. Dodatkowo dzięki sześciu czujnikom możemy liczyć na bezawaryjną inteligentną pracę automatyczną. Zapewnia to komfort użytkownika, ponieważ może zająć się swoimi obowiązkami, podczas gdy urządzenie będzie pracowało samodzielnie.

Sharp KC-G40EUW czy Sharp KC-G50EUW – który model wybrać?

Oba modele pochodzą z tej samej serii, więc wiąże je wiele wspólnych elementów. W obu oczyszczaczach mamy do czynienia z tym samym systemem filtracji uzupełnionym o jonizator Plasmacluster. Zarówno KC-G40EUW jak i KC-G50EUW zostały wyposażone w tryb pollen oraz tryb sleep.  Co więcej, oba mogą pełnić funkcję klimatyzatera i spełniają normy PZH.

Model G-50EUW cechuje się większym przepływem powietrza oraz wydajniejszym nawilżaniem. Dodatkowo zawiera również czujnik ruchu, który w przypadku braku wykrycia ruchu zacznie działać w najmniej intensywnym trybie.