artysta malujący obraz

Obrazy do salonu – zrób to sam

Dekoracje nadają charakteru i potrafią ożywić każde wnętrze. Na rynku mamy dostęp do tysięcy wspaniałych obrazów i dodatków do naszego mieszkania, nierzadko jednak wysokie ceny powstrzymują nas przed zakupem. Jednak przy odrobinie dobrych chęci, możemy stworzyć własną dekorację zrób to sam za niewielką cenę i wcale nie potrzebujemy do tego nadzwyczajnych zdolności manualnych.

Dekoracja zrób to sam

Dekoracje zrób to sam są w ostatnich latach bardzo modne. Nic w tym dziwnego, ponieważ oprócz oszczędności, które za sobą niosą, pozwalają na ozdobienie wnętrza czymś całkowicie unikatowym, oryginalnym i bezcennym. Poprzez dzieła DIY (do it yourself) możemy wyrazić siebie. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Obrazy, stroiki, wianki, wazony, świeczniki – pole do popisu jest naprawdę duże. Możemy zdecydować się na stworzenie czegoś zupełnie od podstaw, ale również przerobić stary gadżet, który już nam się  opatrzył. Jeśli chęci są, a pomysł jeszcze niezdefiniowany, w Internecie można znaleźć ciekawe inspiracje w przeróżnych stylach. Z pewnością każdy odnajdzie coś, co ucieszy jego oko i pobudzi do działania.

Jak namalować nowoczesny obraz?

Nowoczesny obraz możemy stworzyć za pomocą różnych metod. Ciekawą i oryginalną grafiką, która ozdobi nasz salon, może być obraz geometryczny. W celu jego namalowania należy zaopatrzyć się w dowolnej wielkości ramę z płótnem, szeroki pędzel, dwie farby akrylowe w różnych kolorach oraz taśmę malarską 5mm. Pierwszym krokiem będzie naklejanie na płótno taśmy malarskiej od jednego końca do drugiego, tak aby linie przecinały się i tworzyły figury geometryczne. Całość płótna malujemy na jeden kolor, omijając kilka figur, które zamalujemy na drugi kolor. Kiedy skończymy, odklejamy taśmę. Ważne, aby farba nie zdążyła wyschnąć. Odklejanie taśmy na zaschniętej farbie mogłoby zniszczyć obraz. Płótno pozostawiamy do wyschnięcia i grafika gotowa.

W przypadku jeśli posiadamy nieco większe zdolności manualne, w prosty sposób możemy również stworzyć obraz kwiatowy. Potrzebne nam będzie ponownie niewielkie, prostokątne płótno z ramką, dwa kolory farb akrylowych (najlepiej brązowy do namalowania gałęzi i inny dowolny, który pozwoli na uzyskanie wzoru kwiatowego), wąski pędzelek, talerz z zagłębieniem oraz dużą, pustą butelkę po Coca-Coli. Gałązkę w odcieniu brązowym malujemy odręcznie na całej długości płótna. Drugą farbę wylewamy na talerzyk w takiej ilości, aby móc zamoczyć dno butelki. Kiedy dno butelki jest pokryte farbą i przyłożymy je do płótna, stworzymy pieczątkę, która odbija wzór kwiatowy. Czynność powtarzamy aż do osiągnięcia satysfakcjonującego nas efektu. Po wyschnięciu obraz jest gotowy do zawieszenia na ścianie.

Akcesoria malarskie

W zależności od tego, jaką metodą będziemy wykonywać nasz obraz, potrzebne akcesoria malarskie będą się nieco różniły. Jednak najbardziej uniwersalne z nich to: różnej wielkości ramy z płótnami, farby akrylowe w podstawowych kolorach, taśma malarska oraz mały zestaw pędzli. Całość możemy zakupić przez Internet za naprawdę niewielką sumę, a posłuży nam na dłuższy czas i zagwarantuje naprawdę ciekawe efekty.

 

Ewelina Hiller