opakowania kartonowe

Kartony – najpopularniejsze rodzaje, wytrzymałość, zastosowanie

Kartony to najbardziej powszechny rodzaj opakowania. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim szerokiemu zastosowaniu oraz różnorodnym i najbardziej niestandardowym wymiarom. Dzięki temu każdy klient znajdzie coś dla siebie i może być pewien, że jego produkt zostanie przetransportowany bezpiecznie i dotrze na miejsce w idealnym stanie.

Odpowiednio dobrany karton ochroni przewożony produkt przed zarysowaniem czy zgnieceniem. Jest to bardzo ważny element ze względu na to, że części samochodowe będą wymagały całkowicie innego opakowania niż żywność, czy też szkło. Czytaj dalej, a dowiesz się jakie rodzaj kartonu będzie najlepszy dla Ciebie.

 

Rodzaje kartonów i ich zastosowanie

Kartony występują na rynku w wielu modelach – część z nich z niech lepiej przystosowana przykładowo do transportu produktów wyjątkowo kruchych, inne natomiast lepiej sprawdzą się jako pudła ozdobne lub archiwizacyjne.

Największą popularnością cieszą się kartony klapowe. Zawdzięczają ją głównie swojej uniwersalności oraz prostocie. Świetnie zabezpieczają transportowany produkt, są bardzo wytrzymałe i łatwe w składaniu. Co ważne, dostępne są w różnych rozmiarach. Jest to szczególnie ważne, gdy produkt posiada niestandardowe wymiary.

Pudła teleskopowe to kolejny rodzaj kartonów, który szczególnie sprawdza się, gdy chcemy zapakować wiele podobnych towarów w jedno pudło. Warta uwagi jest tutaj również łatwe dostosowywanie wysokości opakowania.

Pudła składane i tace to bardzo funkcjonale kartony, które w większości nie wymagają użycia zszywek ani kleju. Często zawierają dodatkowe uchwyty oraz wewnętrzne klapy, które zwiększają bezpieczeństwo przewożonego produktu. Najlepiej sprawdzają się w przypadku pojedynczych towarów.

Jeśli produkt, który chcesz przetransportować należy do większych, to pudła trwale łączone będą najlepszym rozwiązaniem. Gwarantują one trwałe zamknięcie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że towar pozostanie na swoim miejscu.

Często wybieranym rodzajem kartonów są kartony klejone. Dzielą się na wiele typów. Jednym z nich są transportery kartonowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku przewożenia napojów.

 

Kartony w branży e-commerce

Należysz do branży e-commerce i zależy Ci na tym, aby twoi klienci mogli z przyjemnością odbierać przesyłki? Wielu producentów oferuje również nadruki na kartonach, w tym grafiki. Poza funkcją ochronną pudła stały się również narzędziem marketingowym. Dlatego właśnie warto zadbać o to, aby opakowanie było jak najbardziej dostosowane do gustu odbiorcy i zachęcało go do złożenia kolejnego zamówienia.

Kartony powinny przede wszystkim być wytrzymałe oraz nie powinny sprawiać problemu w otwieraniu. Warto również zadbać o środowisko i zainwestować w kartony z materiałów odnawialnych. Właściciele e-sklepów często decydują się również na spersonalizowane opakowania oraz minimalizm. Im prościej, tym lepiej – ta zasada odnosi się do niemal każdej branży.